Hoşgeldiniz Mesajı Ağustos 2020

Güney Afrika Büyükelçiliği internet sitesine hoş geldiniz.

Güney Afrika'nın çeşitli yerlerinde corona virüs enfeksiyonlarının dalgalanma deneyimini yaşarken ayrıca bu salgının ekonomik hasarı ile de karşı karşıyayız.Karşı karşıya olduğumuz ekonomik zorluklara rağmen, tüm Güney Afrikalılar için ekonomik onuruna ulaşma yolunda çalışmaya devam etmeliyiz.

Başkan Ramaphosa'nın belirttiği gibi zaman umutsuzluk zamanı değil hareket zamanıdır. Yakında ciddi şekilde artıracak bu durum ile yaşamak kabul edilemez. Ayrıca eşitsizlik üzerine kurulmuş bir ekonomi inşa etmek mümkün değildir.Tartışılan planların çoğu, güvenilir enerji, geniş bant spektrum erişimi, rekabetçi liman ve verimli ulaşım gibi konular ekonominin esaslarını daha da arttırır. Sosyal ortaklarımızla uygulama hızımızı artırmalı ve ekonomimizin tabanını yeniden inşa etmeliyiz.

Güney Afrika'nın Afrika birliği başkanlığını yürüttüğü bu yılda, Başkan Ramaphosa, Güney Afrika'nın salgın nedeniyle ertelenmiş durumda olan Afrika Kıtası Serbest Ticaret Bölgesi'nin güçlü bir biçimde aktivasyonu için planlamalar yapıldığını söyledi. Tüm sosyal ortaklar entegre bir Afrika içinde genişleyen ticaret değerini görmektedir. Çeşitli kurtarma planları arasında yaygın bir tema olan yerel üretimi teşvik etmek üzere stratejilerimizi Afrika kıtasında bölgesel değer zincirleri oluşturma çabaları için desteklemek gerekir.

Bu ayın önemli olaylarını aşağıda bulabilirsiniz;

  • Ağustos ayı boyunca Güney Afrika Cumhuriyeti "Kadınlar ayını" kutlar.
  • 9 Ağustos Pretoria'daki Birlik Binasına yapılan kadınlar yürüyüşün yıldönümüdür.
  • Dünya Yerli Halklar Günü her yıl 9 Ağustos günü kutlanmaktadır.
  • 12 Ağustos Birleşmiş Milletler tarafından Uluslararası Gençlik Günü ilan edilmiştir.
  • Afrika Geleneksel Tıp o Günün anısına 31 Ağustos günü kutlanır.

Tshepo Ranamane
Güney Afrika Büyükelçiliği Ankara, Türkiye

Bize Ulaşın


GÜNEY AFRİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Filistin Sokak No: 27 GOP 06700 Ankara Turkey

Telefon: +90 (312)  405 68 61

Vize Bölümü: + 90 ( 312) 405 68 71

Faks: +90 (312) 446 64 34

E-Posta: general.ankara@dirco.gov.za

HARİTA