Hoşgeldiniz Mesajı

Sevgili Arkadaşlar,

 

Güney Afrika Büyükelçiliği'nin yeni görünümlü internet sitesine hoş geldiniz. Web sitemizi, Güney Afrika Büyükelçiliği ve Güney Afrika ile ilgili bilgilere kolayca erişmek için kullanıcı dostu bulacağınızı umuyoruz. Tasarım ve kullanıcı dostu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz. Yorum yapmak isterseniz lütfen aşağıdaki e-mail adresini kullanınız.

 

Ağustos Güney Afrika için çok önemli bir aydır. Güney Afrika 9 Ağustos'ta Kadınlar Gününü ve tüm ay Kadınlar Ayını kutluyor. 2017 için tema "OR Tambo Yılı: Güney Afrika'yı İleri Götürmek için Kadınlar Birleşmiştir."

 

2017 Ulusal Kadınlar Günü kutlaması kadınları ve kurtuluş mücadelesindeki rollerini takdirle anmak içindir. Bu yılki kutlama mücadele simgesi olan OR Tambo'nun yüzüncü yılına rastlar ve 9 Ağustos 1956 günü Sendika Binalarına yapılan Kadınlar Yürüyüşünün 61.yıldönümü'dür. O gün her ırk, sınıf ve dini görüşten 20 000 kadın Paso kanunlarının uzatılmasını protesto etti. Yürüyüş, özgürlük mücadelesinde ve toplum genelinde kadınların rolü için bir dönüm noktası oldu.

 

Her ne kadar kadınların eşitlik için mücadelesi devam etse de, tüm dünyadaki kadınların gücünü, dayanıklılığını ve özel nitelikleri selamlıyoruz.